Pierwsza wersja mapy Kokowice-Ciemne powstała w roku 2008 do wersji Trainz Railroad Simulator 2004. Był to wtedy dla KGrid’a przerywnik w realizacji innego projektu – Magistrala Mazowiecka.

Kokowice-Ciemne to krótka, około 20 kilometrowa mapa z klimatycznym, zelektryfikowanym jednotorem łączącym stacje Ciemne (stacja węzłowa z dwutorową linia magistralną) ze stacją Kokowice (w pierwotnej wersji mapy – stacja „ślepa”). Testy TRS 2019 skłoniły do odświeżenia tego Projektu. Mapa jest niczym poligon doświadczalny i, nie ma co ukrywać, jest pewnym pożegnaniem…

Czas pożegnać się z trawami spline oraz jako obiekty! Ten Projekt pokazuje, iż nowe technologie sprawdzają się w TRS 2019 lepiej i lżej – tak więc Kokowice-Ciemne jest ostatnią mapą autorstwa KGrid’a, gdzie zobaczycie typową, znane z czasów TRS2006 czy TS10 roślinność. Jak to ma wyglądać w kolejnych projektach – zobaczccie w podstronie dedykowanej Chrząszczyrzewoszyckiemu Węzłowi Kolejowemu (Linia nr 19).

Mapa jest krótka niczym ten ELFik na screenach, ale żeby nie było pełnej nudy – dodane zostało kilka fajerwerków, ażeby było można bawić się mapką o wiele dłużej. Fajerwerki dotyczą kilku bocznic – w Ciemnych jest to m.in skład złomu oraz ciepłownia, zaś w Kokowicach – elewator Kokowicko oraz rampa i tor wyciągowy.

Zapewne jest to pierwsza polska mapa w technologii full TRS 2019 tj. drzewa 3D, dodatki (w większości) PBR, tekstury PBR, a co ciekawe, chyba jest to pierwsza (albo druga) mapa na sieci ZiuT’a.

Największym kłamstwem okazał się tekst „jakby ktoś pytał, jak się dostosowuje mapy do TRS 2019 – to właśnie tak! ? Nauka TRS 2019 trwała u mnie pół roku – i wiecie co? Dopiero teraz mogę powiedzieć, że efekty mi się naprawdę podobają!”. Bo użycie TurfFX oraz Cluttersów pokazało – jak mocno byłem w błędzie.

Pobierajcie! Bawcie się dobrze! 🙂