MikołajowePrzeróbki prezentują – sezonową wersję mapy Pojezierze Gorzyńskie (dostosowane do działania w TRS2019 SP5). Autorem pierwowzoru jest Wujek_082 (który, co ciekawe, swoją przygodę w Trainz zaczynał w ekipie TrainzMaps ponad 10 lat temu).

Jak pisze autor pierwowzoru na forum PTT:

W tej chwili [..] mamy jedną lokalną, średnio obciążoną linię między dwoma stacjami węzłowymi z jedną mijanką po drodze. [..] Tak jak poprzednio chciałbym, by na mapie można było prowadzić zarówno ruch pasażerski jak i towarowy, dlatego buduję (a raczej uczę się budować) nieduże zakłady z własnymi bocznicami. Tak jak nie poprzednio nie umieszczam już mapy w żadnym konkretnym regionie Polski. Niech każdy sobie wybierze co chce, w tej chwili mamy architekturę wzorowaną na spuściźnie zaboru pruskiego z dworcami stylistycznie rozrzuconymi po całym tym obszarze; geograficznie jest sporo wzniesień i jezior, co może wskazywać jedno z wielu krajowych Pojezierzy. Wciąż nie wyklucza to zakładanego wcześniej pogranicza polsko-niemieckiego, ale nie będę raczej już porywał się na przeciągnięcie mapy do zachodnich sąsiadów. Okres jaki odwzorowuję na mapie, to pierwsza połowa lat 90, chociaż po wymianie taboru może równie dobrze być i rok 2000.

Oryginał mapy do pobrania z TrainzArt. Autorem oryginały, jak wspominaliśmy, jest Wujek082.

To, co znajdziecie w przeróbce Mikołaja, to pełna sezonowość, trawy TurfFX, tekstury PBR, wymianę wielu dodatków na sezonowe, lepsze jakościowo. Jednak, co jest pewne i niewykluczone – mapa nie straciła swojego uroku i klimatu. Z tego miejsca, serdeczne podziękowania dla Wujka082 za zgodę na publikację przeróbki mapy. Oto co na Was czeka!