Po wielu latach długiej przerwy udało się i projekt linii 230 i 229 będzie wznawiany! Na mapie znajdziecie pełną sezonowość, TurfFx oraz wiele innych!

Wszystkie nowości, newsy związane z mapą będę starał się wrzucać na bieżąco na Facebooku. – Mikołaj

Kilka słów o mapie od autora:

„Linia 229 i 230 do Trainza, to projekt, który ciągnie się za mną już od 2014 roku i jest pierwszą mapą, którą rozpocząłem i jednocześnie nie skończyłem (ze względu na brak czasu, chęci i cierpliwości). Linia 229 była już gotową mapą do Trainza 2004 (autorstwa chyba Malignusa),a ja tylko zacząłem jej rozbudowę o kolejne segmenty, rozpoczynając od przystanku Janisławiec. Inspiracją do jej budowy były moje wizyty w bardzo urokliwej miejscowości nadmorskiej — Lubiatowo. Od wielu lat, odkąd tam jeździłem, zawsze intrygowała mnie bliskość tej jakże urokliwej i opuszczonej linii, dlatego postanowiłem wsiąść na rower, przejechać się niektórymi odcinkami 230-stki porobić tyle zdjęć, ile tylko był w stanie pomieścić mój aparat. Dało mi to swojego rodzaju motywację do odtworzenia jej w Trainzie (2010). Teraz z braku czasu, przekazuję ją, niedokończoną chłopakom z TrainzMaps i mam nadzieję, że odświeżona i dokończona w całości (pod Trainz 2019), będzie gościć na niejednym dysku twardym. Autor: Maciej Zieliński (sawes05)”
ET22-540 z próżnymi węglarkami oczekuje wyjazdu z Wejherowa
SP42-093 z osobowym Lębork-Wejherowo opuszcza Garczegorze

Obecnie wszystko jest robione na roślinności Bogdana. W planie jest wydanie dwóch wersji. Light z trawami Bogdana i nowocześniejsza wersja z turffx, speedtree itp.