Czas na powrót! Witajcie w świecie TrainzMaps!

Witajcie w naszej bajce! Witajcie w świecie reaktywowanego TrainzMaps! I nie ukrywam, dziwnie mi się to pisze, po ponad 10 latach niebytu TrainzMaps w Polskiej scenie Trainz. Dlatego też mam nadzieję, że przeczytacie w całości ten wpis, zostaniecie tutaj na dłużej i że – co wiadome – będziecie tutaj wracać!

Nawet pół roku temu nie sądziłem że przyjdzie taki czas, by reanimować trupa. Że znajdą się chętni, którzy nie byli oczekiwaczami – ale złączyli siły, ażeby ten Projekt wypalił. I choć na początku była to spontaniczna decyzja, już wiem – że to wypali! Chociaż wiele problemów za tym szło i zapewne także i konsekwencji 😉

TrainzMaps, jak już wiecie, ma być medium łączącym niezależnych twórców, z dość luźnym Teamem łączącym ze sobą wiele sprzeczności, wiele odmiennych i ciężkich charakterów. Ale w tym szaleństwie jest metoda – bo wszyscy mamy wspólny cel – ulepszać TRS2019, korzystać z nowinek technicznych oraz tworzyć coraz to lepsze assety! Wchodzicie w to?? My weszliśmy i … nie żałujemy!

Otóż to – jak widzicie ten zimowy przerywnik (wyglądający swoją drogą jak 90% Polski w tym czasie) – powinniście mieć zajawkę tego, co własnie chcemy osiągnąć. Sezonowość, użycie TurfFXów, Cluttersów, oraz innych nowych technologii – wszak idzie nowe! I dlatego powrócił TrainzMaps. Bo brakowało nam miejsca, w którym nie dość że możemy się wspólnie inspirować, wspólnie pomagać, to brakowało nam miejsca – gdzie możemy Wam o tym mówić. Bo rozproszenie w Polskim Trainzie jest ogromne, a de facto nigdy nie było żadnego medium scalającego informacje, newsy, filmy, blogi etc.

Ktoś powiedział, że nie wytrzymamy dłużej niż rok – więc zostało nam jeszcze niecałe 11 miesięcy, bo pomysł na TrainzMaps w wersji 2.0 wypalił już w listopadzie. I tutaj moje, KGrid’owe podziękowania dla każdego z Teamu, tj:

  • ZiuT – za oprawę graficzną, i szykowanie dalszych PolCatów, i innych niespodzianek,
  • Sebek07 – za techniczne postawienie strony, oraz ratowanie w opałach przy jej modyfikacji,
  • Mikołajowi – za odważny krok w przystąpieniu do TrainzMaps,
  • Hoffastowi i Jędrkowi – za ogarnięcie Discorda!

A co dziś znajdziecie na TrainzMaps? Opisy naszych Projektów (tych już zakończonych i tych w realizacji), tutoriale, rozkminy i sprawozdania z budowy Projektów, w pełni funkcjonalnego Discorda, oraz rozbudowujący się Download, w którym dziś dostępne są dwie premiery:

  • KGrid – Kokowice-Ciemne [TRS2019+],
  • Mikołaj – Korsze – Ełk – Olecko [wersja sezonowa 2.0].

Ponadto nasz Download to także kuid-lista dodatków dostępnych na DLS (obecnie zalinkowane są nastawnie ZiuT’a oraz mapa Central Europe Mini].

Zapraszamy na Discorda i FB – dajcie nam znać, co sądzicie o takim sposobie propagowania Trainza w Polsce! Dajcie znać co sądzicie o mapach – i cóż, zapraszamy do dyskusji i odwiedzin. Zapiszcie sobie TrainzMaps w ulubionych!

Miłego pobytu na TrainzMaps – KGrid, 17.12.2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *