Geodeta 2.0 Trainz | Scrapbook (wycinki) omówienie i prezentacja

Jak budować kilkukrotnie szybciej mapy w Trainz+? Z pomocą przychodzi najnowszy tryb trainzowego Geodety 2.0 i jego zaawansowane opcje kopiowania, wklejania, malowania, wyboru i manipulacji obiektów.

By stworzyć wycinek, używamy narzędzia zaznaczania i za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + C lub z menu kontekstowego pod klawiszem T wybieramy „kopiuj”. Wtedy nasz wycinek pojawi się w podglądzie Scrapbook’a. Jednej funkcjonalności pędzla od malowania scrapbooków nie zaprezentowałem. Oprócz widocznego Scrapbook clone jest druga opcja Scrapbook brush, której o wiele rzadziej się używa (przynajmniej ja) z tego względu, że daje ona bardzo mocne skupiska wklejanych obiektów. Poradnik powstał m.in. dla znajomego, który właśnie rozpoczął swoją przygodę z najnowszym Trainzem i swoim projektem realnym.

Ważna informacja na koniec dla posiadaczy Trainz+ w wersji 119442. Scrapbooki z niewiadomej przyczyny nie działają w polskiej wersji językowej. Zanim użyjemy tego narzędzia najlepiej na samym początku zmienić w ekranie uruchomienia język na angielski. Sprawa była zgłaszana do N3V, ale jak na razie czekamy na poprawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *